Korduma kippuvad küsimused

Kuidas Venta õhupesur niisutab?

Venta õhupesur  töötab loomuliku aurustumise tehnoloogial, mida peetaks parimaks õhu niisutamise meetodiks.Kuiv õhk imetakse seadmesse, kus ta liigub läbi vees keerlevate puhastusketaste, kus õhk sõna otseses mõttes puhtaks pestakse.

Seadme puhastusketaste pindala on kuni 4,5 m2, see on sama suur pind kui näiteks kahel vannil. Just seetõttu tagab Venta õhupesur maksimaalse niisutava toime.

Kuidas Venta õhupesur puhastab?

Õhus sisalduv saaste – tubakasuits, tolm, õietolm ja allergeenid liiguvad läbi puhastusketaste ja sadestuvad vette. Seadmest väljub puhas ja niisutatud õhk. Kui vesi aurustub, siis mustus, tolm ja karavad jäävad vette. Seetõttu on soovitatav seadmes olevat vett iga 10-14 päeva järel vahetada.

Millal on parim aeg kasutada Venta õhupesurit?

Sobilik kasutusaeg sõltub iga inimese individuaalsetest vajadusest. Venta õhupesur tarbib vähe energiat, on efektiivne  ja selle ülalpidamiskulu on väga madal. Seetõttu on seade kasutatav aastaringselt. Püsivalt hea tulemuse – parajalt niiske ja puhta õhu saavutamiseks soovitame kasutada pidevalt.

Milline on normaalne niiskustase ka kui tihti tuleb seda jälgida?

Ideaalne niiskuse tase on 45-55%. Talvel tekib sama õhuniiskuse korral jahedatele akendele kondensaat (aknad nö higistavad). Seetõttu on talvine õhuniiskus soovitatav vahemikus 30-45%.   Niiskuse taset mõjutavad mitmed tegurid nagu küte, jahutus, õhuvahetus, ruumi planeering. Kuival perioodil ja esimestel seadme kasutamise päevadel aurustub vesi kiiremini. Normaalse niiskuse taseme saavutamisel aurustub oluliselt vähem vett.

Milline on parim asukoht Venta õhupesuri jaoks?

Võimalusel ruumi keskel, eemal akendest ja küttekehast. Seade peab asuma teistest objektidest (k.a. seinad või mööbel) vähemalt 50 cm kaugusel.

Kuidas mõjutavad avatud aknad ja uksed Venta õhupesuri tööd?

Seade töötab kõige paremini suletud ruumis, hoides kindlalt ühtset niiskusetaset. Tubadevahelised uksed võivad olla avatud, see tagab elamu siseselt õhuringluse.

Kas on vajalik kasutada Venta veelisandit?

Venta veelisandil on kaks seadme kasutamist hõlbustavat toimet. See muudab vee pehmemaks ning aeglustab seega katlakivi teket. Lisandi kasutamisel piisab katlakivi vältimiseks seadme pesemisest iga 10-14 päeva järel. Lisand soodustab ka vee aurustumise protsessi.

Mis juhtub kui vesi aurustub ja seade jätkab tööd?

Õhupesur niisutab ja puhastab vaid siis, kui vesi on seadmes. Venta veelisand hoiab mustuse ja tolmu seadme alumise osas. Kui seadme alumises osas pole piisavalt vett, lülitab aparaat automaatselt välja.

Kas vee aurustumise korral tuleb igakord lisada veelisandit? 

See ei ole vajalik. Vesi küll aurustub, kuid veelisand jääb põhja. Vee lõppemise korral tuleb lihtsalt värsket vett juurde lisada. Ühest toosist veelisandist piisab vähemalt 10-14 päevaks.

Milline on parim viis Venta õhupesuri puhastamiseks?

Iga 10-14 päeva järel on soovitatav seadme alumine osa loputada või pühkida niiske harja või käsnaga. Põhjaliku seadme pesu soovitame teha iga kuue kuu tagant. Selle käigus soovitame kasutada Venta puhastusvahendit.

Milline Venta õhupesurit valida?

Parim viis õhupesuri valimiseks on mõõta toa suurus (laius x pikkus)  ning tulemuseks saadud näitajate alusel  leida sobiv mudel.

Kui kauaks jagub Venta veelisandit?

Ühest veelisandist jätkub 5 kuuks. Soovituslik kasutamine iga 10-14 päeva järel.

Kas on absuluutselt vajalik kasutada Venta puhastusvahendit?

Venta puhastusvahend on välja töötatud just Venta õhupesurite puhastamiseks. Soovitav on seda kasutada iga 6 kuu järel. Venta puhastusvahendit tuleks kasutada ka enne seadme ladustamist, tagamaks et jääkained ei jääks seadmesse pikaks ajaks. Puhastusvahendi mitte kasutamisel on lihtsalt oluliselt keerulisem seadet puhastada.