Liiga kuiva õhuga kaasnevad probleemid

  • Köetud kuiv õhk kuivatab limaskesti. Selle tulemusel ei kaitse organism end piisavalt bakterite ja viiruste eest ja haigestumise ja allergiliste reaktsioonide risk tõuseb märgatavalt.
  • Kuiva õhu hingamine koormab kopse ja raskendab hapniku kandumist verre. Sellega võib kaasneda väsimus, peavalud ja vähenenud keskendumisvõime.
  • Puidust mööbel, puitparkett, aga ka muusikariistad võivad liialt kuivas õhus praguneda.
  • Kuivas õhus lendleb tolm kergemini.

Meedikud soovitavad

Meedikute soovitatud tervislik õhuniiskuse määr siseruumides on 45%-55%. Talvel tekib sama õhuniiskuse korral jahedatele akendele kondensaat (aknad nö higistavad). Seetõttu on talvine õhuniiskus soovitatav vahemikus 30-45%.  Köetava 30m² pindalaga ruumi niisutamiseks on vaja 5 liitrit vett päevas. Ruumide niisutamiseks kasutatakse tihti radiaatorite lähedusse  paigaldatud veega täidetud taldrikud, mis suudavad  niisutada vaid väga väikseid ruume ja on ebahügieenilised.

Enneta ja leevenda külmetusnähte

Külmetusest, nohust ja  köhast tingitud hingamisteede limaskestade ärrituse vastu on kõige tõhusam leevendus puhas ja optimaalse niiskusetasemega toaõhk. Venta õhupesur tagab Teile ja Teie lapsele rahuliku ja kosutava une. Venta unikaalne „külma aurustamise“ tehnoloogia puhastab õhust tolmu ja niisutab köetud toaõhku, parandades seega Teie enesetunnet. Venta õhupesuri leevendavat mõju saab veelgi võimendada Venta aroomiõlisid kasutades. Venta seadmete kasutamine mitte ainult ei leevenda, vaid ka ennetab köha ja külmetust.

 


Enneta allergilisi reaktsioone 

Allergiliste reaktsioonide käes kannatavate inimeste arv kasvab pidevalt.  Maailma Allergia  Organisatsiooni poolt 2006. aastal tehtud uuringu põhjal kannatab 22% maailma kogurahvastikust allergiasümptomite all, arenenud riikides (nt Rootsi) on allergikute arv veelgi suurem (ca 40%). Saksamaal kannatab iga neljas inimene õietolmu-, toatolmu- või kodulooma-allergia käes. Astmaatikute ja allergikute arvu kasvu põhjuseks peetakse muuhulgas ka siseruumide mikrokliima olulist halvenemist (nt korteritele-majadele paigaldatakse pakettaknad, mille tõttu mikrokliima oluliselt halveneb). Venta unikaalne tehnoloogia tagab toa mikrokliima paranemise, õhu puhastamise isegi väiksematest osadest ja samaaegse õhu niiskustaseme kontrolli.

 


Väldi kuivast õhust tingitud peavalu ja ebamugavustunnet

Kütteperioodil muutub siseruumide mikrokliima erakordselt kuivaks – see aga kurnab hingamisteid, tekitab ebamugavustunnet ja sellega kaasnevat stressi. Kasutades Venta õhupesurit kodus või kontoris, tagad endale parema enesetunde nii ärkveloleku kui une ajal.

 


Väldi liigsest õhukuivusest tekkinud kahjustusi puitmööblis või –põrandas

Puitmööbel (eriti antiikmööbel), aga ka kunstiteosed ja muusikainstrumendid vajavad pragunemise ja muude defektide vältimiseks optimaalset õhuniiskust. Siseruumides õige õhuniiskuse hoidmisega väldite ka puitpõrandate liigset kuivamist ja pragunemist.

 


Loo oma ettevõtte klientidele ja töötajatele turvaline ja stressivaba keskkond

Koosolekuruumid ja ooteruumid on ideaalsed kohad nakkuste levikuks. Hoolitsege oma ettevõtte töötajate ja klientide turvalisuse eest ja kasutage Venta õhupesurit nende tervise kaitsmiseks. Hea sisekliimaga tööruumides on ka Teie töötajate jõudlus suurem, nad ei tunne tööpäeva lõppedes kuivast ja saastunud õhust tekkinud stressiväsimust ja tülpimust ja tulevad järgmisel hommikul rõõmsama tujuga tööle